PODSTAWOWE INFORMACJE

Human Postcards to dokumentalny projekt filmowy. Podróżujemy z kamerą po Europie, spotykamy się z ludźmi, rozmawiamy, tworzymy 60-sekundowe portrety. Chcemy zaprosić  wszystkich widzów do wędrowki przez świat, która pokazała nam, że każdy ma swoją historię, mądrość, myśl, którą może sie dzielić i inspirować innych.

Od 2015 roku stworzylismy ponad 200 portretów w 15 krajach. 50 jest dostępnych na naszej stronie internetowej www.humanpostcards.com

DLACZEGO

Na początku, w 2015 roku, chcieliśmy zwrócić uwagę na ludzi „niewidzialnych”, tych, którzy są częścią codziennego życia, jednak zwykle ich nie dostrzegamy. Takie osoby to na przykład: kasjerka
w supermarkecie, listonosz, sprzątaczka hotelowa, kelner. Chcieliśmy wyeksponować ich piękno. Chcieliśmy poznać, wysłuchać, tych wszystkich ludzi, zapewnić im czas na wypowiedz i szczególne miejsce, gdzie będzie można się z nimi spotkać. Tym miejscem jest Human Postcards.

JAK

Portrety są celowo krótkie. Nie staramy się wszystkiego dowiedzieć, zrozumieć. Tworzymy je jako wspomnienia spotkań. Human Postcards to zaproszenie do bycia ciekawskimi. Wyobraziliśmy sobie te filmy jako haiku. To migawki z życia, które przekazują emocje i zachęcają widzów do tworzenia własnych interpretacji.

Filmy tworzymy my: Arie van der Poel i Nora Jaccaud – mały zespół dwojga pasjonatów.

Nasze połączone umiejętności (dźwięk i obraz) pozwalają nam realizować portrety podczas podróży. Bohaterowie to najczesciej osoby poznane w drodze. Rozmawiamy z nimi, w ich domach lub w naszym kamperze, filmujemy, a następnie przeprowadzamy całą postprodukcję w busie.

GDZIE

Większość portretow nakręciliśmy w Nowej Zelandii, ale znaleźliśmy także historie na Bali, w Singapurze, Francji, Hiszpanii i wielu innych krajach. Obecnie realizujemy projekt w całej Europie.

2018

Human Postcards z ogromną przyjemnością ogłasza, że ​​jesteśmy w koprodukcji z France TV. Podróżujemy po całej Europie kamperem, w którym zaaranżowalismy studio nagraniowe i postprodukcyjne. Chcemy stworzyć nową serię portretów. Jesteśmy obecnie w Polsce. Będziemy podróżować od września do końca października. Będziemy podróżować od września do końca października.

STATYSTYKI

LINKI

BIOGRAFIA AUTOROW

Nora Jaccaud

Reżyserka / producentka

Nora pracowała jako kuratorka i dyrektorka artystyczna w dziedzinie sztuki współczesnej i kina we Francji, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Współpracowała z takimi wybitnymi artystami jak: Guy Maddin, Eugene Jarecki, Ai Weiwei i Erwin Wurm.

Jej pasja do spotkań jest motorem projektu Human Postcards, wielojęzyczność (Nora mówi po francusku, angielsku, hiszpańsku, polsku i chińsku) paszportem.

W Human Postcards jest reżyserem, przeprowadza wywiady, jest także operatorką obrazu i montażystką.

Arie van der Poel

Inżynier dźwięku / producent

Arie jest inżynierem dźwięku i producentem muzycznym, urodzonym w Nowej Zelandii. Arie podróżował po świecie przez 10 lat, pracując dla różnych grup muzycznych, studiów nagraniowych, mediów, programów telewizyjnych i filmów.

Obecnie mieszka w Londynie i posiada własne studio nagrań oraz międzynarodowe trasy koncertowe z udziałem kilku artystów.

KONFERENCJA TEDX

W 2016 roku Human Postcards zostało zaproszone do wygłoszenia mowy na TedX w Awinionie we Francji. Występ został przetłumaczony na 10 języków. W tej prezentacji Nora opisuje, jak powstał Human Postcards i czego nauczyła się podczas tego projektu.

https://youtu.be/I8tg0Myjimg

PRZYKŁADY NASZEJ PRACY

INAKI

8-letni chłopiec

Iñaki jest chłopcem z Nowej Zelandii. Spędziliśmy z nim jeden dzień, zasypujac jego ośmioletni umysł pytaniami o filozofię, życie, przyszłość i klocki lego.

Zadaliśmy Iñaki między innymi pytanie: “Jaka jest najpiękniejsza rzecz, która wydarzyła się w twoim życiu?” Oto jego odpowiedź.

SHANE

Kierowca autobusu szkolnego

Po karierze w świecie biznesu Shane zostawił wszystko, by poświęcić swoje życie rodzinie i wsparciu potrzebujacych dzieci. Wyszkolony w najlepszych warsztatach przywódczych, niezwykły kierowca autobusu szkolnego opowiada o dzieciach, które wozi do szkoły.

Merekingi

Uczennica

Poświęć 60 sekund na spotkanie z Merekingiem, maoryskim nastolatkiem mieszkającym w Nowej Zelandii. Filmowaliśmy go, gdy wykonywał sztukę maoryskiego „Poi”, na schodach marae (domu spotkań) jego przodków. Podzielił się z nami swoimi troskami o teraźniejszość i przyszłość, zachęcając jednocześnie, by mniej martwić się o małe rzeczy w życiu.

HUMAN POSTCARDS - Inaki
HUMAN POSTCARDS - Shane
HUMAN POSTCARDS - Merekingi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

DODATKOWE INFORMACJE

HUMAN POSTCARDS - Tana
HUMAN POSTCARDS - Sono
HUMAN POSTCARDS - Clara